Kuchařské stránky

Odjinud

Recept na domácí housky

http://fotkya.napady.net/image/5304861

500 g hladké mouky
1 balíček sušeného droždí
1 lžička soli
1 lžíce oleje
125 ml mléka
250 ml vlažné vody
olej na potření plechu
100 ml vody
pokud chceme housky posypané mákem - 1 lžíce máku
Postup:

Mouku prosijeme do mísy, vložíme droždí a promícháme. Přidáme sůl, olej, mléko a vodu a zpracujeme elektrickým ručním hnětačem po dobu asi 5 minut. Hladké těsto překryjeme utěrkou a necháme kynout, až zvětší svůj objem, přibližně 50 minut.

Potom těsto znovu prohněteme, pracovní plochu pomoučíme, těsto vyklopíme a prohněteme. Vytvarujeme z něho váleček a rozkrájíme jej na dvanáct kousků. Z každého kousku odebereme 1/3 těsta. Z většího kousku poté vytvoříme váleček dlouhý asi 30cm, z menšího váleček asi 15 cm dlouhý.

Delší váleček přehneme do podkovy, mezi něj vložíme kratší a společně jej spleteme do copu, konce pevně zmáčkneme a vytvoříme housku. Plech potřeme olejem, housky na něj přesuneme a necháme kynout asi 10-15 minut.

Vložíme do trouby předehřáté na 200 stupňů. Housky potřeme vodou a pokud chceme mít housky posypané mákem, posypeme je. Poté housky vložíme do trouby a pečeme zhruba 30 minut.

Dobrou chuť při pochutnání si na vlastnoručně upečených domácích houskách
Losos a opečené Foie Gras s lanýžovými artyčoky, černým trumpetkami a tomatovou vodou
http://fazolinfotky.wgz.cz/image/4184654


Ingredience:

  1. 1 lžička oleje z hroznových zrníček
  2. 8 lososových filetů
  3. sůl, pepř,
  4. 4 plátky Foie Gras
  5. 1 artyčok nakrájený na klínky
  6. 1 lžička jemných nudliček lanýžů
  7. 1 lžička sekané petrželky
  8. 1 sklenice černých hub omytých
  9. 1 Tomatová voda
Tomatová voda:
12 masových tomatů
1 lžice soli

pracovní postup


Smícháme tomaty se solí a rozsekáme v mixeru, aby se voda dostala ven. Necháme přes noc vykapat v lednici. Barva vody tomatů bude závislá na použitém druhu tomatů a ročním období. Vydrží v lednici 3 – 4 dny a nebo zmrazíme.

Opečeme na oleji steaky z lososa, na středním plamenu. Opékáme po dvou minutách na každé straně. Po opečení ochutíme solí a pepřem a nakrájíme na 16 plátků

Opečte kachní játra na střední teplotu dokud každý kousek bude zlatavý. A nechte okapat na papírovém ubrousku a dochuťte solí a pepřem.

Orestujeme na dvou lžičkách foie gras tuku lanýže, artyčoky, dochuťte solí a pepřem a sekanou petrželkou,

Trumpety povaříme v tomatové vodě, dosolíme a servírujeme.

Naaranžování:
Podáváme čtyři řezy z lososa uprostřed talíře, na ně položíme opečený plátek z Foie Gras, na Foie Gras položíme orestované artyčoky s lanýži a podlijeme tomatovou vodou s černými trumpetami.


 

Dušan Jakubec


 
document.write('<'+'iframe width="468" height="60" frameborder="0" style="width:468;height:60;border:none" scrolling="no" src="http://ad.adfox.cz/utf/ppcbe?js=0&charset=utf&format=006600006600ffffffffff00ffffff58&partner=7583&kanaly=520066&stranka='+location.href+'"><'+'/iframe>'); //]]>